KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15186045
*
nr 1518 6045
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1993, "Trädet". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 19:57:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 09:05:44
1
500 kr
30/1 16:15:15
2
600 kr
30/1 16:16:44
1
700 kr
30/1 16:22:40
2
1.100 kr
30/1 17:49:44
1
900 kr
30/1 17:49:44
2
1.000 kr (Budbetjänt)
30/1 17:51:09
1
1.100 kr
30/1 17:51:09
2
1.100 kr (Budbetjänt)
30/1 17:51:27
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jerry roupe olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Jerry Roupe
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Läs om budbetjänten
nr 1518 6045
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1993, "Trädet". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/1 09:05:44 | 1 | 500 kr |
| 30/1 16:15:15 | 2 | 600 kr |
| 30/1 16:16:44 | 1 | 700 kr |
| 30/1 16:22:40 | 2 | 1.100 kr |
| 30/1 17:49:44 | 1 | 900 kr |
| 30/1 17:49:44 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 30/1 17:51:09 | 1 | 1.100 kr |
| 30/1 17:51:09 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 30/1 17:51:27 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jerry roupe olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



